Головна » 2016 » Грудень » 28 » Проект "Велостоянка" реалізовано!
08:54
Проект "Велостоянка" реалізовано!

Участь у конкурсах різних рівнів для учителів та учнів нашої школи стало доброю традицією. А соціальні проекти, в яких ми мали можливість отримати гранти, дали нам можливість збудувати альтанку та оформити зону відпочинку.
У квітні цього року команда учнів Новобузької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 під керівництво Ірини Вікторівни Вертейко взяла участь у форумі молодіжних ініціатив. Протягом трьох днів ми вчилися створювати проекти та знаходити шляхи для їх реалізації. А згодом на шкільну електрону адресу надійшов лист із пропозицією взяти участь у конкурсі проектів «Молодіжні ініціативи». В умовах конкурсу було зазначено, що учнівській команді спільно із старшими товаришами потрібно запропонувати проект, який мав би соціальне значення як для учнів школи, так і для мешканців мікрорайону.
Обговорення тривали довго, пропозицій теж було чимало. Але якось само собою у більшості учасників викликало занепокоєння те, що велике подвір’я нашої школи не обладнано велостоянкою. Так, спроби облаштувати такий об’єкт були, і працівниками школи було споруджено невеличку паркову для велосипедів, але вона не задовольняла потреб усіх бажаючих пересуватися на такому зручному транспорті як велосипед. І як результат – огорожу квітника усі ми перетворювали на об’єкт, до якого можна було припаркувати свого двоколісного друга.
Учні школи схвалили ідею та підтримали ініціативну групу, а дорослі допомогли скласти кошторис витрат, адже такого досвіду діти ще не набули. Проект було оформлено згідно вимог і направлено організаторам у громадську організацію «Майстерня добра».
Ми чекали результатів. Попередній досвід участі був вдалим, тому сумніви були, що цього разу оберуть когось іншого. Але в кінці жовтня ми знову отримали листа від організаторів конкурсу: ми – переможці, наш проект пройшов експертну оцінку і його затверджено для реалізації. Сума гранту становила 5000 гривень.
Матеріали були закуплені. Але робота такого рівня не під силу дітям, тому, звичайно, на допомогу прийшли дорослі. По-перше, ми хотіли, щоб велостоянка була не лише зручною, а й стала окрасою шкільного подвір’я. А для цього потрібно було знайти справжнього майстра.
Ми звернулися до директора школи Алли Вікторівни Трофименко. Вона згадала, що на одному із громадських слухань у міській раді молодий чоловік емоційно говорив, що ковалі можуть багато зробити для міста, але чомусь до них не звертаються. Розшукати людину у нашому маленькому містечку не така вже й важка справа. Виявилося, що той чоловік – брат нашої вчительки біології Олени Вікторівни Кравченко – Євген Катренко.
Зустріч відбулася в кабінеті директора. Євген серйозно віднісся до пропозиції, вивчив усі умови, проаналізував кошторис. По правді, він був вже занадто обмеженим (хто має справу із металом, зрозуміє, що на такі кошти не дуже розженешся). Про оплату праці Євген взагалі не став слухати. Звичайно, ми мріяли, щоб наша велостоянка була ще й креативною. Євген сказав, що йому потрібно подумати і все розрахувати. Через кілька днів він приніс нам креслення і ми не повірили: невже такий сучасний об’єкт із ретровелосипедом з’явиться на нашому подвір’ї.
Усі матеріли було завезено на робоче місце Євгена – в кузню, яка знаходиться на території підприємства Бондаря Олександра Олександровича. Пройшло зовсім мало часу, і нам повідомили, що роботу завершено. І знову на допомогу нам прийшли дорослі: частини стоянки було доставлено до школи. Але погода була справді осінньою, а зима починала наступати. Євген Катренко разом із колегою Дмитром Осипчуком, з допомогою працівників школи, які дбають про наш комфорт, Валерієм Водьком, Василем Миколайовичем Корєшніковим та Олександром Вертейком за дуже короткий час встановили стоянку.
Шестиметрова красуня з ретровелосипедом, з червоним дахом, який захищатиме наші велосипеди від дощу, розташувалася в зручному місці на подвір’ї школи.
Проект реалізовано. Ми дякуємо Євгену Катренку, Дмитру Осипчуку, Олександру Олександровичу Бондарю, який сприяє роботі молодих майстрів та допомагає талановитим людям, працівникам нашої школи, які не зважаючи на постійну зайнятість, знаходять сили й час для наших задумів і завжди допомагають, батьківському комітету школи, який допоміг докупити невелику частину матеріалу, Ірині Вікторівні Вертейко, яка організувала поїздку і надихнула нас до участі в конкурсі.
З різних куточків міста тягнеться дітвора до ПЕРШОЇ. Хтось живе поруч, учні з філій довозяться шкільним автобусом, а хтось самотужки долає шлях до школи на звичайнісінькому велосипеді. І нехай зараз засніжило подвір’я, але навесні наших двоколісних друзів чекає сучасна і зручна велостоянка.
Переглядів: 315 | Додав: irinaverteiko1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 irinaverteiko1 • 08:55, 28.12.2016 [Матеріал]
Разом до оновлень!
avatar