Головна » 2020 » Січень » 11 » Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
07:45
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області в межах своїх повноважень надає роз’яснення норми законодавства у сфері освіти – підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Ваші запитання❓- наші компетентні відповіді❗

❓«До чиїх повноважень належить контроль дотримання законодавства з питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників?»
❗ Державна служба якості освіти «є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра освіти і науки та який реалізує державну політику у сфері освіти, зокрема з питань забезпечення якості освіти, забезпечення якості освітньої діяльності, здійснення державного нагляду (контролю) за закладами освіти щодо дотримання ними законодавства» (Постанова Кабінету Міністрів України (від 14 березня 2018 року № 168)).
Актом, складеним за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальної середньої освіти (наказ МОНу від 05.08.2019 р. № 1071), передбачено контроль за атестацією педагогічних працівників у закладі освіти.

❓«Дайте роз’яснення щодо мінімальних вимог до обсягу підвищення кваліфікації педагогів»
❗ Загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти – менше ніж 120 годин на п'ять років.

❓ «Рекомендації атестаційним комісіям на наступний навчальний рік»
❗Починаючи з 2020 року, МОН рекомендує атестаційним комісіям:
1) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:
• 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
• 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
• 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
• 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти не менше ніж:
• 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
• 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
• 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
• 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

❗Щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (далі – ЄКТС), то 1 кредит дорівнює 30 годинам.
Обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації у формі семінарів, практикумів, тренінгів, вебінарів, майстер-класів тощо визначається відповідно до його фактичної тривалості в годинах (без урахування самостійної (поза аудиторної) роботи) або в кредитах ЄКТС (з урахуванням самостійної (позааудиторної) роботи), але не більше ніж 30 годин або 1,5 кредиту ЄКТС на рік (п. 12 абзац 2).

❓«Чи зараховуються години підвищення кваліфікації, зазначені в сертифікатах, які вчитель отримав раніше?»
❗Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800, яка затверджує Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників «набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 17 затвердженого цією постановою Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, що набирає чинності з 1 січня 2020 року».
Отже, усі сертифікати про участь у семінарах, тренінгах, практикумах, вебінарах тощо, які були видані після 21 серпня 2019 року, можуть бути зараховані як підвищення кваліфікації.
З 1 січня 2020 року підвищення кваліфікації стане можливим «за рахунок коштів державного та /або місцевого бюджетів, а також за рахунок інших коштів, передбачених у кошторисі закладу освіти на підвищення кваліфікації» (п. 17 Порядку).
Переглядів: 62 | Додав: Світлана | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar